To ogłoszenie jest skierowane nie tylko do uczniów i studentów z Jawora, ale z całego województwa. Jeśli chcesz trochę świata to idealna propozycja dla ciebie!

Jeśli jesteś uczniem, studentem, nauczycielem, wolontariuszem lub pracujesz w edukacji dorosłych lub w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego, na pewno słyszałeś o programie Erasmus +. Jak wiadomo, jedną z głównych idei programu jest powszechna dostępność, zróżnicowanie kulturowe, inne spojrzenie na świat, a przede wszystkim poznanie nowych ludzi.

Wzięcie udziału w Erasmusie to idealna okazja dla młodych ludzi do zwiedzania jakiegoś regionu świata, poznania tamtej kultury, ludzi, nauka tolerancji, zmiana sposobu nauczania oraz nauka samodzielności. To również świetn pomysł na poprawę kompetencji językowych. Nauczyciele natomiast mogą porównać sposoby kształcenia za granicą i w Polsce oraz zaczerpnąć trochę wiedzy z zakresu innej pedagogiki.

Europejskie programy edukacyjne

13 stycznia 2022 roku, o godzinie 10:00 Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności organizuje IX edycję Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego. Hasło tegorocznego spotkania brzmi “Europejskie programy edukacyjne.”

Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich osób, które mają już za sobą realizację unijnych projektów edukacyjnych ale również do tych, które dopiero planują rozpocząć działania w ramach programów zarządzanych przez Narodową Agencję. Spotkanie ma się rozpocząć wykładem dr Tomasza Rożka, w trakcie którego omówi on jak wygląda krok po kroku proces wnioskowania. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w konsultacjach tematycznych dotyczących: szkolnictwa wyższego, edukacji młodzieży i dorosłych, sportu, szkoleń zawodowych oraz mobilności uczniów. Nie zabraknie również rozmów z ekspertami na temat szans i korzyści, które płyną z programu Erasmus+ oraz innych podobnych inicjatyw edukacyjnych.