Niebawem powstanie nowa droga w Wiadrowie w gminie Paszowice. Budowa przebiegnie według metody „zaprojektuj i wybuduj”.

Wykonawcą projektu będzie przedsiębiorstwo transportowo-budowlane Józefa Potockiego z Rakowic Małych. Całkowity koszt inwestycji to ponad 700 tysięcy złotych. Gmina otrzymała dotację z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 325 tysięcy złotych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 351,5 tysięcy złotych. Gminne środki wyniosły 36 tysięcy złotych.

Droga posiada status drogi wewnętrznej i jest zarówno drogą dojazdową do pól, jak i nowo wybudowanych domów jednorodzinnych. Jak wyjaśnia wójt Sebastian Oszczęda, nawierzchnia drogi , która jest teraz, jest szutrowa, a w wielu miejscach wręcz gruntowa. Gmina pragnie poprawić komfort życia mieszkańców nowego osiedla, a także pracy rolników, którzy będą mieć bardziej swobodny dojazd do pól. Budowa drogi przebiegnie od zera na odcinku prawie kilometra. Warto dodać, że po wykonaniu inwestycji droga będzie stanowiła alternatywną trasę dla drogi przebiegającej brzegiem rzeki Nysy Małej.

Planowany termin zakończenia budowy to 31 marca 2022 roku. Miejm nadzieję, ze wszystko pójdzie zgodnie z planem i droga zostanie oddana do użytku w terminie.