Zespół Maria Nefeli wraca na scenę muzyczną z nowym utworem „Tu mówi Stacja Warszawa”. W teledysku do piosenki, obok zespołu, występuje jaworska grupa teatralna “Wernisaż z Jawora”.

Maria Nefeli to legendarna legnicka formacja tworzona przez muzyków z różnych dolnośląskich miejscowości. Zespół powstał pod koniec 1988 roku. Zdobył Nagrodę Publiczności podczas Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w 1990 roku. Na swoim koncie mają również występy podczas „Róbrege” (1990), „Eko-Czad” (1991), „Brodnica” (1991), a także dziesiątek koncertów klubowych.

Zespół powraca na scenę muzyczną z nowym utworem i teledyskiem, którego promocja zaplanowana została na 9 września podczas specjalnego koncertu na festiwalu „No war! Make music!” w Legnicy. Już teraz w sieci można zobaczyć trwający 98 sekund zwiastun klipu.

Jaworski akcent

Utwór „Tu mówi Stacja Warszawa” jest inspirowany wydarzeniami wojennymi na Ukrainie. Obecnie zespół pracuje nad utworami na nową płytę, której premiera przewidziana jest w 2023 r.

Gitarzysta zespołu Piotr „Gienek” Gierak, autor słów i muzyki piosenki informuje, że w teledysku, obok zespołu, można zobaczyć grupę teatralną “Wernisaż z Jawora”. Podczas koncertu grupa zaprezentuje układ akrobatyczny oraz fire show. 

Maria Nefeli zagra 9 września w klubie Spiżarnia w Legnicy podczas drugiego dnia festiwalu „No war! Make music!”, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Aby wejść na wydarzenie trzeba przeznaczyć minimum 10 zł. Na festiwalu zagra także kilka innych zespołów w tym m.in. Jacek Dewódzki – wieloletni wokalista grupy Dżem.