Jan Jakub Kolski, znany i ceniony reżyser, wybrał Jawor jako miejsce akcji swojego nowego filmu. Zdjęcia były kręcone pod koniec sierpnia.

Pod koniec sierpnia tego roku, znany szeroko w Polsce reżyser Jan Jakub Kolski (“Jasminum”, “Historia kina w Popielawach”) pojawił się w Jaworze. Postanowił osadzić w tym mieście wiele scen do swojego nowego filmu pt. “Wariaci”. W głównej roli wystąpi Eryk Lubos. Sceny kręcone były również m.in. w Łodzi, Pińczowie czy Kłodzku i okolicach.

Film opowiada historię Eryka i Karolki – pary złodziejaszków. Widz pozna ich w dniu, w którym wychodzą z więzienia. Film „Wariaci” zaplanowany jest jako klasyczne kino drogi z elementami kryminalnymi. W nowej produkcji Kolskiego Eryk Lubos, Alicja Stasiewicz, czy Krzysztof Pyziak.

Sceny w Jaworze kręcone były w poniedziałek 29 sierpnia na Placu Seniora, przy Wieży Ciśnień oraz przy Zamku Piastowskim. Te plenery zastąpią miejski pejzaż, w którym powstaną sceny kryminalne z napadu na bank. Natomiast 30 sierpnia nakręcono kilka ujęć w budynku Teatru Miejskiego. 

Premiera filmu zapowiedziana jest na 2023 rok.