Koleje Dolnośląskie przygotowały specjalną ofertę “Weekend z KD”, która oferuje tanie bilety na wszystkich trasach w najbliższy długi weekend. Warto skorzystać!

Pierwszy długi weekend w 2022 roku przypada już w styczniu. Z tej okazji regionalny, dolnośląski przewoźnik kolejowy oferuje wspaniałe promocje. Tylko w ten weekend będzie możliwe tanie podróżowanie po Dolnym Śląsku. Bilety w cenie tylko 49 zł upoważniają do nielimitowanych przejazdów wszystkimi pociągami przewoźnika przez cały długi weekend.

Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich zachęca wszystkim mieszkańców województwa, a także turystów do zwiedzenia Dolnego Śląska w zimowym wydaniu. Najbliższy weekend to świetna okazja by wyruszyć w Karkonosze i Góry Sowie, aby odbyć spacer okolicznymi szlakami. 

Korzystając z oferty przewoźnika, podróżni mogą odwiedzić wiele dolnośląskich atrakcji. Dla fanów białego szaleństwa przygotowano trasy do Szklarskiej Poręby, z której z łatwością dostaną się do stacji narciarskiej na Szrenicy, czy Jakuszyc, stolicy narciarstwa biegowego w Polsce. Do zobaczenia jest również Imponujący Zamek Książ wraz z Ogrodami Światła w Wałbrzychu, świetnie zachowane ruiny Zamku Chojnik, usytuowanego nieopodal Jeleniej Góry, tajemnicza Kotlina Kłodzka, bogata w liczne uzdrowiska, muzea i zamki, a także Twierdza Kłodzka, jeden z największych obiektów warownych w Europie.

Warto zaznaczyć, że Koleje Dolnośląskie posiadają także połączenia do miejscowości przygranicznych: niemieckiego Forstu czy Görlitz i dalej Drezna, a także czeskiego Harrachova, Liberca czy Lichkova.

Wydłużona oferta

Postanowiono, że ten wyjątkowy, styczniowy weekend warto wydłużyć. Promocja „Weekend z KD” będzie obowiązywać o dwa dni dłużej. Bilety będą ważne od godz. 18 w środę, 5 stycznia, aż do godz. 6 w poniedziałek, 10 stycznia.

Bilety promocyjne można kupić zarówno w kasach biletowych, jak i za pośrednictwem internetowych systemów sprzedaży: aplikacji eKD, platformy KOLEO, strony e-podroznik.pl. Można się w nie również zaopatrzyć w automatach biletowych Kolei Dolnośląskich. Oferta obowiązuje w pociągach Kolei Dolnośląskich, z wyłączeniem „Pociągu do kultury” oraz połączeń specjalnych.