W najbliższych dniach kierowcy muszą być mieć się na baczności. Zaczął się intensywny okres Wszystkich Świętych. Policja dokładnie patroluje drogi i stan trzeźwości.

Akcja “Znicz” to coroczny projekt polskiej policji. W trakcie wzmożonego ruchu na drogach, funkcjonariusze starają się utrzymać bezpieczeństwo i porządek na drogach. Dotyczy to szczególnie terenów przy cmentarzach. Akcja trwa już od piątku i potrwa do 2 listopada włącznie. W tym czasie na drogi wyjedzie więcej patroli, które mogą często przeprowadzać kontrole. 

Policjanci największą uwagę przyłożą do sprawdzania bezpieczeństwa w przewożeniu pasażerów, przekraczania dozwolonych prędkości, a przede wszystkim stanu trzeźwości i ogólnego stanu psychofizycznego. Jak informują funkcjonariusze to zwiększony czas odwiedzin rodziny, dlatego tym bardziej kładą nacisk na wzmożone bezpieczeństwo. Oprócz tego zostanie wprowadzonych wiele zmian w organizacji ruchu, aby ułatwić wjeżdżanie i wyjeżdżanie z cmentarzy. Nastawić się trzeba na korki i czujność w patrzeniu na znaki.

Jedź bezpiecznie. “Nie zabijaj!”

Odpowiedzialność leży jednak nie tylko po stronie policji. KIerowcy proszeni są o rozwagę, zwiększoną uwagę, szczególnie w okresie jesiennym, kiedy warunki jazdy mogą być naprawdę trudne oraz o cierpliwość. Warto wyjechać na uroczystości szybciej, niż później zwiększać prędkość przez stracony czas w korkach. Jeśli możesz dojechać na cmentarz transportem publicznym, wybierz tę opcję. 

W celu uświadomienia uczestnikom ruchu, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za bezpieczeństwo została uruchomiona akcja informacyjno-edukacyjna „Nie Zabijaj!”. Miejmy nadzieję, że w tym roku na polskich drogach będzie mniej wypadków, a także mniej nietrzeźwych kierowców. Dbajmy o wspólne dobro i bezpieczeństwo.

Działania akcji “Znicz” i “Nie zabijaj!” wspierane będą emisją spotu na ekranach firmy Screen Network S.A., rozlokowanych na terenie całego kraju.