Do Legnickiego Centrum Kultury zawitają dziś wspaniali goście, którzy wspólnie będą się zastanawiać nad wprowadzaniem nowych pomysłów do edukacji kulturalnej. Pojawi się między innymi Cecylia Malik.

4 listopada 2021 roku odbędzie się 3. Dolnośląskie Forum Edukacji Kulturowej, które odbędzie się w sali maneżowej Legnickiego Centrum Kultury. Uczestnikami spotkania będą chociażby osoby biorące udział w tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura. Jest to inicjatywa, która finansuje różne działania kulturalne, społeczne i edukacyjne dedykowane młodzieży. Galeria Sztuki w Legnicy już po raz trzeci została partnerem projektu, realizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu, a sponsorowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

W tym roku Bardzo Młoda Kultura sfinansowała kilka projektów, które łączyły działania szkół i instytucji oraz dolnośląskich organizacji pozarządowych. Akcja „Naprzeciw sztuce” wymyślona przez kobiety zajmujące się artystyczną kwiaciarnią Flowers Ctrl oraz prywatną szkołą śpiewu i tańca Szumiło Art Forum Group została zwieńczona cyklem wakacyjnych warsztatów florystycznych i muzycznych. Natomiast „Projekt maszyna”, który realizowała Karolina Maliszewska wspólnie z młodzieżą z V LO i nauczycielką Anitą Witek opierał się na warsztatach i spotkaniach dotyczących wizerunku w sieci.

Znane osobistości

Do Legnicy zawitają również inni goście, którzy opowiedzą o nietypowych inicjatywach kulturalnych i edukacyjnych, które wymyślili i zrealizowali w innych częściach kraju. Będzie to Cecylia Malik – znana artystka współczesna i aktywistka, która zajmuje się przede wszystkim tematami ekologicznymi, takimi jak wycinki lasów czy zanieczyszczanie rzek. Pojawi się również Rafał Sadownik, który założył pierwszy i jedyny w kraju Rezerwat Dzikich Dzieci, w którym najmłodsi uczą się od siebie nawzajem. Nie zabraknie także wrocławskiego aktora, mima i pedagoga – Piotra Pary. Łącznie odbędzie się osiem wykładów.

Będzie można posłuchać również o działaniach, które zrealizowano w Nowym Dworze i Kobierzycach w ramach Bardzo Młodej Kultury.