Jaworscy zawodnicy sztuk walki po raz pierwszy w sezonie stanęli w poważne szranki. Podczas turnieju w Nowej Rudzie osiągnęli bardzo dobre wyniki. A już jutro kolejna impreza sportowa!

W miniony weekend na obiekcie CTS w Nowej Rudzie-Słupiec zawodnicy Taekwon-do walczyli o Puchar Polski Seniorów i Juniorów. Był to pierwszy poważny start w tym sezonie dla zawodników taekwon-do z pobliskiego regionu.

W turnieju wystartowało 284 zawodników z 45 klubów. Na noworudzkich matach nie zabrakło ekipy Sportowej Akademii Taekwon-do z Jawora i Złotoryi. Jaworscy zawodnicy pod niezawodną opieką Gabrieli i Karola Forgiel spisali się świetnie i podczas dwóch dni zmagań ośmiokrotnie stawali na podium zdobywając 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale. Podczas końcowej klasyfikacji generalnej juniorów Jawor zajął trzecie miejsce. To wszystko dzięki znakomitym wynikom wszystkich zawodników. 

Na podium stanęli:

  • Amelia Wzorek – złoto walki juniorek -65 kg, brąz walki seniorek -68 kg,
  • Jakub Serok – złoto układy stopni II dan seniorów, brąz walki seniorów -70 kg,
  • Oskar Chiński – złoto walki juniorów -56 kg, brąz walki seniorów -57 kg,
  • Oskar Widomski – srebro walki juniorów -68 kg,
  • Roch Durachta – srebro walki juniorów -62 kg.

Puchar Polski był pierwszą kwalifikacją do czerwcowych Mistrzostw Polski Seniorów. Na zawodników czeka jeszcze druga klasyfikacja. Oprócz tego, turniej w Nowej Rudzie był najważniejszym startem kontrolnym, na podstawie którego trenerzy Reprezentacji Polski dokonają selekcji zawodników na Mistrzostwa Europy, które odbędą się końcem kwietnia w chorwackim Poreczu.

W zeszłym roku tytuł Mistrzyni Europy zdobyła Amelia Wzorek, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Jednak na odpoczynek nie będzie zbyt wiele czasu, ponieważ w tym miesiącu odbędą się jeszcze dwie ważne imprezy. Już jutro, 13 marca zawodnicy SAT z Jawora wystartują w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Młodszych i Juniorów w Miękini, a końcem marca udadzą się do Głubczyc powalczyć o medale Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów.

Powodzenia!