W pierwszy weekend marca odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego na wrocławskim stadionie. LGD Partnerstwo Kaczawskie miało okazję na promowanie swoich działań, a także gmin i powiatów oraz Geoparku, co świetnie wykorzystano.

Podczas Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu można było zobaczyć wiele miast i gmin, które starają się pokazać z jak najlepszej strony oraz zachęcić do odwiedzenia swojego regionu. Nie zabrakło chociażby Świebodzic, a przede wszystkim Jawora.

Region jaworski reprezentowały panie: prezes Stowarzyszenia Kaczawskiego Agata Rudnicka, geolog z Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej Sara Rzegocka, Gabriela Męczyńska i Monika Cychowska-Nowak z Biura LGD oraz Sylwia Dudek-Kokot z Centrum Informacji Turystycznej w Złotoryi.

LGD Partnerstwo Kaczawskie pragnie serdecznie podziękować wszystkim gościom za odwiedziny na stoisku Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów oraz miłe spotkania, ciekawe rozmowy, wzruszające wywiady i niesamowitą radość dzieci w trakcie warsztatów Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. 

Duże podziękowania należą się również Pani staroście powiatu jaworskiego, burmistrzom i wójtom gmin LGD oraz przedstawicielom atrakcji turystycznych i bazy noclegowej. LGD nie zapomina o prezesie Zamku Grodziec, któremu dziękuje za materiały i gadżety promocyjne, które rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Podziękowania trafiły także do firmy Wojcieszowianka za podarowanie wody, która gasiła pragnienie pań z LGD i dzieci po warsztatach.

LGD składa jest wdzięczne także pani Patrycji Stopczyk-Zając za zaproszenie na Targi i pomoc w organizacji stoiska. Pozostałe ulotki trafiły do Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, aby były dystrybuowane we Wrocławiu oraz do Centrum Informacji Turystycznej w Złotoryi.

W sobotę na stoisku odbył się recital Darka Morgana z Agroturystyki „Chata Morgana”, który odśpiewał hymn Partnerstwa Kaczawskiego własnego autorstwa „a Kaczawy wciąż dziewicze”. Przy okazji można było poczuć atmosferę i zapach Kaczawskich koncertów lawendowych z Jastrowca, bo Izabela Chajutin przywiozła trochę lawendowego lata.

To był naprawdę udany weekend!