Projekt „Girls Go Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię” został laureatem i zdobywcą nagrody głównej w kategorii „Ambasador Edukacji” w konkursie „Pracodawca Jutra 2021”. To już kolejna nagroda dla projektu realizowanego przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland wspólnie z agencją Kawałek Świata-Media.

Konkurs “Pracodawca Jutra” został zorganizowany po raz szósty przez PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości). Fabryka Mercedesa w Jaworze zdobyła główną nagrodę oraz wyróżnienie Sektorowej Rady ds. Kompetencji w sektorze motoryzacja i elektromobilność za projekt edukacyjny „Girls Go Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię”, o którym pisaliśmy już wcześniej. 

Do konkursu zgłoszono 89 projektów z całej Polski, z których wyłoniono 5 nagród głównych i 15 sektorowych. To już trzecia nagroda dla Mercedesa za projekt „Girls Go Technology”. W styczniu 2021 r. doceniono go Brązowym Spinaczem w plebiscycie „Złote Spinacze” organizowanym przez Związek Firm Public Relations, a we wrześniu 2021 r. projekt zajął  I miejsce w konkursie PR Wings, w kategorii PR korporacyjny.

O Projekcie

„Girls GO Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię” to cykl spotkań i warsztatów mających na celu podniesienie kompetencji  cyfrowych i wprowadzenie młodych kobiet, uczennic szkół średnich z powiatu jaworskiego, w świat Przemysłu 4.0. 

Projekt powstał w 2018 roku z inicjatywy Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Celem projektu jest zachęcenie jak największej liczby kobiet do pracy w nowoczesnym przemyśle i przekonanie ich, że technologia to ogromna szansa dla kobiet na szybko zmieniającym się rynku pracy.

Stałymi Partnerami projektu są: Siemens Polska, WSSE „INVEST-PARK”, Klaster Edukacyjny Invest in EDU i Randstad Polska.

Gratulacje i powodzenia w dalszym rozwijaniu projektu!