Na początku czerwca jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją ciężarną partnerką. Dramat kobiety trwał co najmniej od kilku miesięcy. Decyzją sądu 30-latek trafił już do aresztu. 

Nieraz się słyszy, że jeden z partnerów w związku znęca się nad drugim. Zazwyczaj po stronie agresora stoi mężczyzna. Dochodzi wówczas do awantur, a nawet skrajnych przypadków przemocy. Niestety w Jaworze miało również miejsce znęcanie się nad kobietą. Sprawę pogarszał fakt, że była ona w ciąży.

We wtorek 7 czerwca jaworscy policjanci zatrzymali 30-latka, który od kilku miesięcy znęcał się nad swoją partnerką. Zachowywał się w stosunku do niej agresywnie i wulgarnie.

Mężczyzna, będąc najczęściej pod działaniem alkoholu i narkotyków, wszczynał awantury, podczas których wyzywał kobietę, poniżał, a nawet podnosił na nią pięści. Jak informuje Oficer Prasowy KPP w Jaworze, asp.szt. Ewa Kluczyńska, podczas ostatniej z awantur 30-latek zaatakował ciężarną, wielokrotnie uderzając kobietę pięścią w twarz.

Po tym wydarzeniu mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po spędzonej tam nocy został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad partnerką. O jego dalszych losach będzie decydował sąd, który póki co zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

30-latkowi, za znęcanie się nad ciężarną partnerką, grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach tzw. „recydywy”, gdyż jak się okazało, był w przeszłości karany za tego typu przestępstwo i odbywał karę pozbawienia wolności.Niestety z artykułu o rosnącym problemie przemocy domowej można dowiedzieć się wiele przykrych faktów. Z roku na rok coraz więcej osób zgłasza policji nadużycia w przestrzeni prywatnej. Wszelkie próby przemocy powinny być zgłaszane od razu na policję.