Paszowice to sąsiednia miejscowość i jednocześnie gmina. To właśnie tam od 1 sierpnia weszły nowe zmiany. Finanse całej gminy spoczywają teraz w rękach Pani Jowity Olejrzarz, powołaną przez Radę Gminy na stanowisko skarbnika.

Jowita Olejarz — właściwa osoba na właściwym miejscu

Pani Jowita jest szczęśliwą mieszkanką Paszowic, jednocześnie żoną oraz mamą dwójki dzieci.

Jest to absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, w którym na jednolitych studniach magisterskich zdobywała wiedzę z zakresu ekonomii ze specjalizacją w finansach i rachunkowości. Ponadto posiada ona certyfikat księgowy.

Doświadczenie zawodowe

Od grudnia 2020 roku Jowita Olejarz pracowała w Urzędzie Gminy w Paszowicach na dziale księgowości, gdzie jej obowiązkiem było m.in. ustalanie wymiaru podatków.

W przeszłości Olejarz pracowała w firmie Dozorbud jako specjalista ds. księgowości, a następnie w biurze rachunkowym Profus.

Kolejne nabory na stanowiska w Gminie Paszowice

Nabór na skarbnika w Gminie to dopiero początek zmian kadrowych, jakie mają zajść w budynku Gminy Paszowice.

Na ten moment poszukiwana jest osoba na stanowisko kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Oprócz ogólnych wymagań stawianych przed kandydatami na stanowiska gminne, dodatkowym wymogiem na stanowisko kierownika jest posiadanie wykształcenia wyższego ze specjalizacją z zakresu organizacji pomocy społecznej oraz bardzo dobra znajomość prawa.

Termin składania dokumentów aplikacyjnych

Kandydaci ubiegający się o stanowisko kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej czas na złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów aplikacyjnych mają do 11 sierpnia, godz. 13.

Dokumenty należy dostarczyć osobiście w zamkniętej kopercie z dopiskiem adresu zwrotnego. Przyjmowane są one w Urzędzie Gminy Paszowice, pokój nr. 11.

Istnieje również możliwość złożenia dokumentów pocztą na adres Urzędu Gminy. Należy wówczas dopisać na kopercie frazę: „Dokumenty aplikacyjne na stanowisko kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Paszowicach”.