Amelia Wzorek otrzymała powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Hiszpanii. To szczególny krok w karierze młodej sportsmenki oraz wspaniała promocja Gminy Jawor.

Amelia Wzorek to młoda i utalentowana Jaworzanka, która od wielu lat trenuje sztuki walki. Wybranie jej jako przedstawicielki Polski na międzynarodowych zawodach nie jest bezpodstawne. Wzorek miała świetne występy na Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski w Nowej Rudzie-Słupiec. Docenili to Jarosław Suski oraz Jacek Łuniewski, którzy wytypowali dziewczynę do XXXV Mistrzostw Europy Seniorów i XXVI Mistrzostw Europy Juniorów 2021. Zawody odbędą się między 23 a 28 listopada w hiszpańskiej miejscowości La Nucia.

Jaworzanka jest tegoroczną v-ce mistrzynią Polski juniorek w walkach do 65 kg, a także zajęła drugie miejsce podczas walk o Puchar Polski. Swoją świetną formę i umiejętności potwierdziła pierwszym miejscem podczas XV Mazovia Masters Cup – międzynarodowym turnieju Taekwon-do w Ciechanowie. Wygrywała tam wszystkie pojedynki.

Czas przygotowań

Do Euro 2021 trzeba się odpowiednio przygotować. Amelia wyjedzie 14 listopada do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, gdzie wspólnie z całą reprezentacją będzie ćwiczyć, odpowiednio się nastawiać i skupiać. Bezpośrednio po zgrupowaniu reprezentacja wyleci z Krakowa do Alicante, następnie uda się do La Nucia.

W Hiszpanii na Wzorek będzie czekać 575 zawodników z 29 krajów. Amelia powalczy również w konkurencji indywidualnych testów siły. Warto dodać, że Polska po raz kolejny bronić będzie tytułu najlepszego państwa w klasyfikacji medalowej. Od 1992 roku, Polska jest najlepszym państwem, jeśli chodzi o taekwon-do! 

Amelii Wzorek oraz innym uczestnikom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za udane walki. Miejmy nadzieję, że do Jawora przyjedzie prawdziwe złoto!