Do Jawora zawita salwa śmiechu oraz groteska. Dorośli będą mieć okazję zobaczyć odbicie swoich problemów w zabawnej formie. 

20 listopada 2021 roku, o godzinie 17.30 w Jaworskim Ośrodku Kultury odbędzie się spektakl w formie terapeutycznej komedii – “Cudowna Terapia”. Dorośli widzowie zamiast do prawdziwego gabinetu psychologicznego, zostaną zabrani w świat teatru. Bilety dostępne są w cenie 95 złotych.

Reżyserem spektaklu jest Dariusz Taraszkiewicz – aktor telewizyjny i teatralny oraz reżyser.. Za scenografię i kostiumy odpowiedzialna jest Dorota Kalitowicz. Choreografią zajęli się Krzysztof Hulboj oraz Janja Lesar, a oprawę muzyczną skomponował Krzysztof Matysiak. 

Role odgrywają różni aktorzy, w zależności od ich dostępności. Joannę Dorek zagra Dominika Ostałowska, Edyta Jungowska lub Małgorzata Lewińska. W roli Walentego Dorka będzie można zobaczyć Dariusza Kordka lub Marcina Kwaśnego. Natomiast terapeutę zagra Andrzej Młynarczyk, Artur Pontek i ewentualnie reżyser Dariusz Taraszkiewicz. 

O czym jest spektakl?

“Cudowna terapia” to komedia o burzliwym małżeństwie, które przechodzi kryzys po wieloletnim stażu. Dorkowie tak jak wszyscy przechodzili lepsze i gorsze chwile, ale widzowie poznają ich podczas największego załamania. Kłócąc się o małe sprawy i drobiazgi są coraz bliżej podjęcia decyzji o rozwodzie. Chcą dać sobie jednak ostatnią szansę i wybierają się na wizytę do wybitnego psychoterapeuty. 

Czy Dorkom uda się utrzymać małżeństwo? Jak będzie przebiegać ich terapia? Czy pokazane metody terapeutyczne są skuteczne w tego typu problemach? A może sam terapeuta będzie potrzebować pomocy?

“Cudowna terapia” to inscenizacja komedii napisanej przez austriackiego dramatopisarza Daniela Glattauera. Na widzów czeka pełny pakiet atrakcji – od wybuchów śmiechu, przez inteligentny, groteskowy żart, po momenty wzruszenia. Najważniejsza jest jednak refleksja, którą warto podjąć po jakimkolwiek spektaklu, szczególnie tym komediowym. Jak wiadomo, humor i ironia są konwencjami, aby pokazać ważne problemy za pomocą lekkiej formy.

Więcej sposobów na poprawę humoru można znaleźć na humorum.pl