Z okazji obchodzonego co roku 4 grudnia Święta Barbórki, społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kostrzy wysłała najserdeczniejsze życzenia do wszystkich pracowników lokalnych kamieniołomów, a także ich rodzinom. Życzenia te dotyczyły nie tylko pomyślności i sukcesów osobistych, ale również odwagi, determinacji i wytrwałości w prowadzeniu tej niezwykle trudnej oraz ryzykownej pracy.

Szkołę miały zaszczyt odwiedzić osoby pracujące w kopalniach, które podzieliły się z uczniami i przedszkolakami swoim doświadczeniem zawodowym. Górnicy przybyli na to spotkanie ubrani w eleganckie stroje galowe, bogate w symbolikę, która zaintrygowała młodszych i starszych słuchaczy. Spotkanie okazało się być szczególnie cenną lekcją dla uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej, którzy uzyskali cenne informacje na temat tego, jakie etapy trzeba przejść, aby zostać skalnikiem lub uzyskać pozycję menedżerską w strukturach kopalń granitu.

Delegacja reprezentująca szkołę złożyła również osobiście życzenia w miejscowych zakładach górniczych. Warto wspomnieć, że na terenie Kostrzy funkcjonuje aż siedem takich zakładów. Z okazji Święta Górnika, wszyscy pracownicy tych kopalń otrzymali od społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia, które zawierały m.in. modlitwę o to, aby patronka górników – święta Barbara – otaczała ich swoją opieką i błogosławieństwem. Szczęść Boże!