W tym roku Powiat Krośnieński znów zdecydował się na udział w inicjatywie sadzenia drzew miododajnych, którą prowadzi Samorząd Województwa Podkarpackiego. Celem tej akcji jest posadzenie 5700 drzew i krzewów na terenie całego województwa.

Kampanię o charakterze informacyjno-edukacyjnym o nazwie „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”, przeprowadza samorząd podkarpacki we współpracy z lokalnymi jednostkami administracji. W bieżącym roku, zgłoszenie udziału w tej akcji złożyły 102 różne podmioty.

W ramach tej inicjatywy Powiat Krośnieński otrzymał 17 sadzonek drzew – takich jak klon pospolity, klon jawor i surmia, oraz 20 krzewów. Te rośliny zostały posadzone na skwerach obok budynku Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Celem tego projektu sadzenia drzew i krzewów miododajnych na obszarze województwa podkarpackiego jest przede wszystkim poprawa bioróżnorodności oraz wpływ na wzrost pożytków dla pszczół i innych owadów zapylających.

Od 2015 roku, na działania prowadzone w ramach tej kampanii przeznaczano ponad 750 tys. zł. W sumie zakupiono około 56 tys. sadzonek roślin miododajnych, które z czasem przyczynią się do wzrostu pożytków dla owadów zapylających.