Mieszkańcy gminy Strzegom mieli okazję poczuć atmosferę zbliżających się świąt wielkanocnych dzięki organizowanemu już po raz czternasty jarmarkowi. Wydarzenie to odbyło się 24 marca na terenie hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Stoiska, które były wręcz przepełnione różnego rodzaju świątecznymi potrawami, słodkościami oraz wyrobami rękodzielniczymi, prezentowało na nim aż czterdzieści pięciu wystawców.

Wśród rozstawionych punktów sprzedaży znalazły się te prowadzone przez lokalne sołectwa, gminne koła gospodyń wiejskich oraz różne instytucje. Oferty handlowe obejmowały również produkty oferowane przez lokalnych producentów i rzemieślników. Wachlarz dostępnych towarów był naprawdę szeroki – od tradycyjnych świątecznych wypieków, takich jak babki czy mazurki, poprzez ręcznie malowane pisanki, aż po wędliny i różnego rodzaju wielkanocne ozdoby.

Tego dnia na miejscu nie zabrakło również licznych wystąpień scenicznych. Program artystyczny urozmaicały przedstawienia przygotowane przez dzieci uczęszczające do lokalnych placówek oświatowych oraz pokazy zespołów folklorystycznych. Jak podaje Elżbieta Pienio ze Strzegomskiego Centrum Kultury, na scenie zaprezentowały się takie grupy jak: Kostrzanie, Goczałkowianie, Olszanicy, Retro oraz Dobromierzanie, którzy wystąpili jako goście specjalni.