Podczas sobotniego wieczoru między Świdnicą a Strzegomiem na drodze wojewódzkiej nr 382 miało miejsce zdarzenie, które doprowadziło do poważnego uszkodzenia zdrowia dwóch osób. W wyniku zdarzenia, jedna osoba została przetransportowana do szpitala za pomocą śmigłowca należącego do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Informacja o niebezpiecznym zdarzeniu doszła do służb ratowniczych tuż po godzinie 21. Na miejsce tragicznego zdarzenia natychmiast wysłano cztery jednostki straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR i funkcjonariuszy policji. Młodszy brygadier Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy podkreślił, że pojedynczy samochód uczestniczył w incydencie, uderzając uprzednio w drzewo. Dwie osoby podróżowały tym samochodem i obie opuściły pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Jedna z nich była nieprzytomna i została ewakuowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Druga osoba została przetransportowana do szpitala karetką pogotowia.

Brygadier Grzelak dodał, że działania ratownicze zakończyły się przed północą. Zadaniem służb było zabezpieczenie miejsca wypadku, w tym przygotowanie lądowiska dla śmigłowca. Dodatkowo zadbali również o odpowiednie oświetlenie miejsca podczas czynności prowadzonych przez policję.