Według decyzji sędziego, mężczyzna z Jawora spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie śledczym. W ten sposób zastosowano środek zapobiegawczy wobec osoby, która jest podejrzewana o długotrwałe, prawie półroczne, znęcanie się nad swoją babcią zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jeżeli zostanie skazany na podstawie tych zarzutów, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacje o brutalnym postępowaniu mężczyzny dotarły do policji dzięki odwadze samej ofiary. Zdesperowana kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, aby zgłosić agresję ze strony swojego wnuka. Poinformowała, że ma miejsce kolejna awantura domowa, podczas której jej wnuk prezentuje agresywne zachowanie i grozi jej śmiercią.

Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce interwencji, potwierdzili słowa zgłaszającej. Stwierdzili, że mężczyzna był bardzo rozbudzony i wykazywał agresję. Z przekazanych informacji przez pokrzywdzoną babcię wynikało, że to nie była pierwsza awantura, podczas której jej wnuk zwracał się do niej wulgarnie i groził śmiercią. Dodatkowo, przed przybyciem policji, mężczyzna groził sąsiadom wysadzeniem całego budynku mieszkalnego.