Podczas poprzedniej nocy, pięć aut stanęło w płomieniach. Tragedia miała miejsce na ulicy Ogrodowej, znajdującej się w mieście Strzegom. W celu gaszenia szalejącego ognia i opanowania sytuacji, skierowano tam 8 jednostek straży pożarnej.

Młodszy brygadier Łukasz Grzelak, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, przekazał informacje na temat dramatycznych wydarzeń. Jak mówi, służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o niebezpieczeństwie zaledwie po godzinie 1:26 nocą. Kiedy dotarli na miejsce zdarzenia, odkryli, że wszystkie pięć samochodów jest już owładniętych przez ogień. Zadania związane z gaszeniem pożaru trwały ponad 60 minut, na szczęście jednak nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Obecnie trwają prace nad ustaleniem przyczyn tej nieszczęśliwej sytuacji – dodaje pełniący funkcję zastępcy komendanta ze straży pożarnej w Świdnicy.

W miejscu tragedii aktywnie pomagali strażacy z różnych jednostek: Ochotniczej Straży Pożarnej Strzegom, Ochotniczej Straży Pożarnej Jaroszów, Ochotniczej Straży Pożarnej Tomkowice, Ochotniczej Straży Pożarnej Granica oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Świebodzice.