Według informacji przekazanych przez asp.szt. Ewę Kluczyńską, reprezentującą Komendę Powiatową Policji w Jaworze, interwencja, która miała miejsce w środę, była zwyczajnym działaniem policyjnym. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie powiatu jaworskiego.

Policjanci na jednym z lokalnych skwerów przy ulicy Lipowej zauważyli mężczyznę. Jego zachowanie – wyraźne zdenerwowanie na widok patrolu – zwróciło ich uwagę. Oficer prasowy KPP w Jaworze potwierdza, że postanowiono sprawdzić, co było przyczyną takiej reakcji.

Podczas kontroli personalnej 21-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego wykazywał duże napięcie. Unikał kontaktu wzrokowego z policjantami i cały czas się denerwował. Zachowanie to wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy zdecydowali się dokładniej sprawdzić mężczyznę. W kieszeni 21-latka znaleźli dwa skręty z zielonym suszem. Testy narkotykowe potwierdziły, że susz to marihuana – relacjonuje Kluczyńska.

Za posiadanie środków odurzających grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jaworzanin usłyszał już oficjalny zarzut.