Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”. W tym roku całość wydarzenia odbędzie się pod hasłem polsko-ukraińskiej integracji.

Rajd rowerowy wystartuje 12 czerwca o godz. 11.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Zbiórka uczestników o godz. 10.00. Zaplanowana trasa wynosi ok. 10 km, a meta została tradycyjnie wytyczona na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. Warto zaznaczyć, że o bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.

Zapisy na rajd potrwają do czwartku, 9 czerwca.

Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Ilość miejsc jest ograniczona do 990, dlatego o uczestnictwie w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń.

Po rajdzie na terenie ŚOSiR od godz. 12.00 do godz. 17.00 odbędzie się Polsko-Ukraiński Festyn Sportowo-Rekreacyjny.W trakcie imprezy odbędzie się także zbiórka publiczna  na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Będzie można nabyć kupony o wartości 5 zł, które następnie wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, m.in. roweru, hulajnogi, deskorolek, piłek i  innych artykułów sportowych.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.