LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Po raz pierwszy w 2022 roku do Jawora zawita darmowa możliwość zrobienia badania mammograficznego. Badanie mogą wykonać Panie, które urodziły się w 1972 roku, a po raz ostatni Panie, które urodziły się w 1953 roku. 

Do przeprowadzenia bezpłatnej mammografii uprawnione są wszystkie kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji 8 czerwca 2022 w godzinach od 8.00 do 16.00 przy sklepie Intermarche, ul. Wieniawskiego 11.

Dlaczego warto robić mammografię?

Kobiety w średnim wieku są szczególnie narażone na wystąpienie raka szyjki macicy. Dlatego systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. Jeśli zależy ci na zdrowiu, ni ma co czekać i wybrać się na badanie, które jest w pełni bezpłatne.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44. Przed połączeniem telefonicznym warto przygotować dowód osobisty, który potrzebny będzie do weryfikacji danych. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile były wykonywane.