Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza serdecznie na spotkanie z autorką nowej książki “Mała Norymberga”, która przybliży tragiczne losy więźniów obozu Gross-Rosen. 

15 września, o godzinie 18.00 w sali spotkań przy Wypożyczalni w bibliotece w Jaworze odbędzie się spotkanie z Agnieszką Dobkiewicz – autorką książek “Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen” oraz „Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie z obozowego piekła”. Niedawno była obchodzona rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego spotkanie ma na celu przybliżenie losów więźniów i ich rodzin, a także przypomnienie o wojennych zawieruchach na Dolnym Śląsku.

Agnieszka Dobkiewicz jest z zawodu dziennikarką związaną z regionem. Współpracuje z Gazetą Wyborczą oraz prowadzi Fundację Idea zajmującą się promowaniem Dolnego Śląska. Jej książki o Gross-Rosen powstawały przez wiele lat, podczas których autorka zdobywała cenne materiały. Do zainteresowania się tematem zainspirowała ją notka prasowa w “Wiadomościach Świdnickich”.

Spotkanie autorskie jest z pewnością ciekawą opcją na spędzenie wieczoru, podczas którego można dowiedzieć się wiele o historii – nie tylko tej wielkiej, ale przede wszystkim tej intymnej, ludzkiej.