Podczas wojewódzkich dożynek miało miejsce 30-lecie istnienia programu LEADER. Nie zabrakło znakomitych gości i pysznego poczęstunku.

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie było reprezentowane przez Gabrielę Męczyńską – dyrektorkę biura LGD oraz specjalistkę ds. organizacyjno-promocyjnych – Monikę Cychowską-Nowak.

Program LEADER już od wielu lat jest wprowadzany na terenie Polski, a który polega na wspieraniu rozwoju wsi. Stoisko LGD cieszyło się niesamowitym zainteresowaniem. Odwiedzili je między innymi: marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko, z-ca dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Paweł Czyszczoń, dyrektor wydziału Obszarów Wiejskich Izabela Woronowicz, z-cy dyrektora Krystyna Grygiel oraz z-cy dyrektora Tomasz Gajewczyk.

Innych ludzi przyciągnęły również warsztaty z plecenia kolorowych wianków, ramka do robienia zdjęć portretowych, a przede wszystkim pyszny tort muffinkowy, złożony z 300 ogromnych babeczek!

Ważnym elementem stoiska był również RLKS – Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, dzięki któremu obszary wiejskie zdobywają fundusze unijne.

LGD bardzo przygotowało się do prezentacji i mocno zapadło w pamięć. Miejmy nadzieję, że jacyś przedstawiciele pojawią się również za rok.