Jeśli lubisz ludowe klimaty i pyszne, domowe jedzenie nie może cię zabraknąć na tradycyjnym już Jarmarku w Paszowicach. Atrakcje zostaną zapewnione zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, więc każdy znajdzie dla siebie jakąś rozrywkę. 

Wójt gminy Paszowice Sebastian Oszczęda zaprasza na kolejny, czyli 14. Kaczawski Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 10 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w świetlicy w Paszowicach. Start o godzinie 11.00.

Program tegorocznego Jarmarku jest naprawdę bogaty. W planie jest wystawa, sprzedaż wyrobów rękodzielniczych, prezentacja potraw i ciast świątecznych oraz występy zespołów ludowych „Pogórzanie”, „Kukułeczki”, „Nowowianki” oraz chóru „Albertówka”. Dla najmłodszych przygotowano animacje plastyczne, podczas których będą oni mogli własnoręcznie wykonać dekoracje na świąteczny stół i koszyczki na święconkę.

Nie zabraknie atrakcji dla samych wystawców, którzy mogą wziąć udział w konkursie na najlepszą babę i inne ciasta wielkanocne. Kucharze najsmaczniejszych wypieków otrzymają nagrody ufundowane przez Dolnośląską Izbę Rolniczą. Oprócz tego będzie można obejrzeć wystawę palm wielkanocnych, przygotowanych przez podopiecznych Ośrodka Wsparcia w Jaworze. 

Organizatorami Jarmarku są Gmina Paszowice, Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach i Stowarzyszenie „LGD Partnerstwo Kaczawskie”.

Miłej zabawy!