Największe kino objazdowe w kraju kontynuuje swoją podróż przez Polskę pod hasłem #WELOVECINEMA. Podczas wiosennej trasy pojawi się w Wądrożu Wielkim i Jaworze. Czas szykować popcorn!

BNP Paribas Idę do kina to projekt, który powstał z miłości do filmu. Dzięki tej unikatowej w skali Polski inicjatywie mieszkańcy miast, w których nie ma kina, mają szansę obejrzeć filmy na dużym ekranie.  

Już na początku kwietnia BNP Paribas zawita do Wądroża Wielkiego, gdzie pojawi się 4 kwietnia w Centrum Biblioteczno – Kulturalnym przy ul. Wądroże Wielkie 192. Natomiast w Jaworze filmy będzie można obejrzeć 5 kwietnia w Jaworskim Ośrodku Kultury, przy ul. Rynek 5.

W dniu projekcji, od przedpołudnia do wieczora, odbędzie się pięć seansów. Program został zaplanowany tak, aby każdy mógł wybrać porę dogodną dla siebie. Bilety kosztują 18 zł normalny i 16 zł ulgowy. Można je kupić w dniu projekcji w kasie kina lub w przedsprzedaży przez stronę internetową kina objazdowego. Wszystkim już-nie-przedszkolakom lubiącym chodzić do kina przypadnie z kolei do gustu film „Za duży na bajki” mówiący w lekki sposób o ważnych sprawach. Ostatnia propozycja to wyjątkowa wersja klasycznej opowieści o Romeo i Julii wpleciona w tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w 1968 r. w Polsce, czyli „Marzec ‘68” w reżyserii Krzysztofa Langa.

Co w repertuarze?

W wiosennym repertuarze BNP Paribas znajduje się aż pięć tytułów, które warto obejrzeć. 

Na pierwszy ogień pójdzie nowy “Batman”, którego zagra uwielbiany na całym świecie Robert Pattinson. Z okazji Świąt Wielkanocnych na ekranie pojawi się także druga część familijnej komedii  „Zając Max: Misja Pisanka”. 

BNP Paribas Idę do kina dla dzieci z Ukrainy

Z myślą o dzieciach z terenów wojennej Ukrainy, które przebywają w Polsce, każdego dnia będzie wyświetlany bezpłatnie blok krótkich filmów animowanych.

Dodatkowo przygotowano bajki w formie audio, przetłumaczone i nagrane przez ukraińskich lektorów i lektorki. W katalogu znalazły się nagrania klasyków takich jak „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek” czy „Królowa Śniegu” oraz produkcje Storytel Original – serie „Hania i Kudłaty Pies”, „Detektyw Ząbek” (w produkcji) i „Dobranocki”. Lista bajek będzie stopniowo poszerzana o kolejne tytuły.