W najbliższy weekend, w OW Jawornik oraz w Wądrożu Wielkim będą miały miejsce fantastyczne wydarzenia. Będzie to idealny czas dla rodzin i sąsiadów, ponieważ można spędzić ten czas w wspólnej zabawie. 

5 września 2021 roku, w dwóch rożnych miejscowościach, odbędą się kulturalne imprezy. Jedną z nich są Dożynki Gminne w Wądrożu Wielkim, z udziałem gwiazdy – Maciejem Maleńczukiem, natomiast drugim wydarzeniem jest Rodzinny Turniej Ekologiczny w Ośrodku Wypoczynkowym Jawornik. Organizatorzy obiecują moc atrakcji i niespodzianek.

Wądroże Wielkie

Dożynki Gminne, czyli Festiwal Kultury Wsi Polskiej odbędzie się już po raz szósty. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych oraz występ znanego muzyka – Macieja Maleńczuka.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 13.00 w Kościele Matki Bożej Różańcowej w Wądrożu Wielkim. Zostanie odprawiona Msza Święta, podczas której ksiądz poświęci zebrane plony.

Około 14.30, spod kościoła wyruszy korowód dożynkowy. Będzie to niesamowita prezentacja tegorocznych plonów. O 15.00 rozpocznie się zabawa. Na tę okazję przygotowane zostały liczne konkursy i warsztaty oraz tajemnicza część artystyczna.

Między 19.00 a 22.00 odbędzie się koncert wspaniałych gwiazd, czyli znanego i lubianego Macieja Maleńczuka oraz Magdaleny Niewińskiej. Impreza potrwa aż do 1.00. W nocy zaplanowano zabawy taneczne z Muzycznym Radiem Party.

Ośrodek Wypoczynkowy Jawornik

Wydarzenie jakim jest Rodzinny Turniej Ekologiczny, organizowany jest w ramach projektu “Bądź EKO na co dzień” realizowanego przez EKOpatrol z Jawora.Turniej potrwa od godziny 15.00 do 17.00. Nie wymagane są wcześniejsze zgłoszenia.

Zaproszone są wszystkie rodziny, które mają ochotę posmakować trochę rywalizacji, a przy okazji świetnie się pobawić. Rodziny wezmą udział w licznych konkursach, w których będzie można wygrać ekologiczne nagrody.

Podczas wydarzenia odbędzie się również konkurs na najbardziej “EKO-mieszkańca”. Trzeba tylko dokończyć zdanie “Jestem EKO, ponieważ…” i wygrać liczne nagrody.

Udanej zabawy na obu wydarzeniach!