LUX MED zaprasza na darmowe badanie mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat.

24 września 2021 roku, w Jaworze będzie możliwość przeprowadzenia bezpłatnego badania mammograficznego. Zgłaszać się mogą kobiety, które są ubezpieczone oraz nie przechodziły raka piersi. Dodatkowym obostrzeniem jest brak podobnego badania w przeciągu ostatnich 24 miesięcy. Nie powinny zgłaszać się również kobiety, które są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Badanie jest prowadzone bezpłatnie, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nie trzeba mieć także skierowania.

Mammografia dofinansowana jest przez NFZ i wchodzi w skład Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pt. “Planuję Długie Życie”. Robienie badań systematycznie, szczególnie w tym wieku pomaga uniknąć wielu chorób lub zweryfikować je na wczesnym stadium rozwoju. Dzięki regularnej mammografii, można w porę dowiedzieć się o raku piersi i podjąć szybkie, skuteczne leczenie. Rak to ciężka choroba, która nie zawsze kończy się powrotem do zdrowia. Profilaktyka to podstawa. Zachęcamy wszystkie kobiety z Jawora i okolic do przebadania się. Tym bardziej, że badanie jest darmowe, a koszty leczenia możliwego raka są bardzo wysokie.

Pracownicy LUX MED będą czekać na Panie w godzinach od 8.00 do 13.00 na parkingu przy ul. Zamkowej 5.

UWAGA! Potrzebna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz. Podczas rejestracji należy podać numer dowodu osobistego. Jeśli kobieta przechodziła wcześniej mammografię, powinna wziąć ze sobą zdjęcia z poprzednich badań.

Warto dodać, że LUX MED bardzo dba o odpowiednią higienę miejsca pracy. Wszystko jest regularnie dezynfekowane i zabezpieczone. Wszelkie środki ostrożności zgadzają się z prawem i wewnętrznymi procedurami. Dezynfekcja dotyczy zarówno miejsca, jak i całej aparatury oraz pracowników.