W ostatnim tygodniu, w Wądrożu Wielkim miały miejsce dwa ciekawe wydarzenia kulturalnie. Najpierw miejscowość odwiedziła młoda pisarka, a kilka dni później odbył się poranny koncert o miłości. 

Ambitna pisarka

W sobotę 24 września, Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wądrożu Wielkim gościło młodą, ambitną pisarkę – Weronikę Ancerowicz. Jest ona autorką poczytnych powieści takich jak „Pokochaj albo zabij” oraz „Pokochaj albo zniszcz”.

Ancerowicz to absolwentka Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Wądrożu Wielkim i Gimnazjum w Budziszowie Wielkim. Pisarka opowiedziała o początkach swojej twórczości literackiej, o inspiracjach i pomysłach na dalszą karierę oraz kolejne powieści. 

Uczestnicy spotkania zadawali bardzo dużo pytań, nie kryjąc przy tym, że wszyscy czekają na dalsze powieści. Z zaproszenia skorzystali nie tylko mieszkańcy gminy, ale również jaworzanie. Sekretarz gminy Tomasz Głąbicki, w imieniu Wójta Elżbiety Jedleckiej przekazał wyrazy uznania i podziękował Weronice Ancerowicz za przyjęcie zaproszenia. 

Miłosny koncert

28 września mieszkańcy gminy przybyli na poranny koncert „Jesienny Romans – Barwy Miłości”. Wydarzenie to było swego rodzaju podziękowaniem dla Mieszkańców Gminy za propagowanie kultury również tej ukierunkowanej na Kresy wschodnie. Występujący artyści zaprezentowali piosenki o przyjaźni, tęsknocie i miłości, odmieniając słowo „kocham” w wielu językach: polskim, hiszpańskim, węgierskim, włoskim a nawet chińskim.

Spektakl z udziałem solistów występujących na scenach całej Europy nagrodzony został gromkimi brawami.