Burmistrz Emilian Bera zaprezentował Jawor na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie nad Menem. Brał udział w licznych spotkaniach z przedstawicielami m.in. Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego.

W dniach 13 – 17 września 2022 roku we Frankfurcie nad Menem odbyły się najważniejsze dla światowej branży targi techniki motoryzacyjnej Automechanika Frankfurt. Są to największe i najważniejsze obok Automechaniki Shanghai, targi techniki motoryzacyjnej. Na wydarzenie przyjeżdża około 5.000 wystawców z całego świata.

Na wspomnienie targi wybrał się burmistrz Jawora, który reprezentował miasto podczas konferencji i spotkań. Jak poinformował Urząd Miasta w Jaworze, Emilian Bera starał się zaprezentować Jawor z jak najlepszej strony i zachęcić tym samym do inwestowania na terenie miasta i okolic. Ponieważ Jawor ma potężny potencjał gospodarczy, włodarze miasta wykorzystują każdą okazję do promocji regionu.

Jak podkreślił urząd, zagraniczny wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „Promocja oferty inwestycyjnej Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej S3 – Jawor oraz Gminy Jawor na rynkach krajowych i międzynarodowych”, dofinasowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.