Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej znaleźli na terenie Jawora, ubrania oraz perfumy z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Kto jest za to odpowiedzialny?

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze poinformowała, że w czwartek 3 marca, w jednym z mieszkań usytuowanych w centrum miasta, policjanci dokonali ciekawego znaleziska. Okazało się, że w mieszkaniu ukrywana jest odzież oraz perfumy z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 187 sztuk „podróbek”, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty.

Przestępstwo popełniła 40-letnią mieszkanka Jawora, która sprzedawała podrobioną odzież i perfumy za pośrednictwem Internetu. Z ustaleń policji wynika, że kobieta kupowała produkty na wrocławskiej giełdzie, następnie fałszowała marki i sprzedawała je w Internecie.

Całą sprawą wprowadzania do obrotu podrobionych produktów zajmowali się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą jaworskiej komendy.

Jak poinformowała jaworska Policja, wstępne straty, na jakie narażone zostały firmy, których fałszywe produkty oferowane były do sprzedaży, wyniosły ponad 27 tysięcy złotych. Wszystkie produkty zostały zabezpieczone i będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu przed sądem.

40-letnia jaworzanka usłyszała na razie 10 zarzutów dotyczących wprowadzania do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi. Sprawa jest w toku. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za obrót podrobionymi towarami grozi jaworzance do 2 lat pozbawienia wolności.