Komenda policyjna w Jaworze serdeczne zaprasza dzieci i młodzież z Jawora oraz z całego powiatu jaworskiego do wzięcia udziału w nietypowym konkursie. Wystarczy nagrać 60- sekundowego Tik-Toka i zgarnąć cenne nagrody.

Konkurs, którego mottem jest hasło „Seniorze, nie daj się oszukać!” skierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatu jaworskiego. Ma on zwrócić uwagę najmłodszych na zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa seniorów. Osoby starsze to najczęściej mieszkające samotnie ofiary bezdusznych oszustów, którzy wykorzystując przeróżne metody wyłudzają od seniorów ich oszczędności. Wiele osób starszych niestety nie ma dostępu do internetu, z którego mogliby czerpać wiedzę na temat działań przestępczych oszustów i skali tego procederu. Wnukowie powinni ostrzegać swoich dziadków przed tego typu zagrożeniami oraz nawoływać innych do przestrzegania zasad moralnych. Być może konkurs zmusi młodzież do przemyślenia ważnej kwestii – czy rozumiemy seniorów?

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy nagrać 60- sekundowego Tik-Toka, informującego o powyższym problemie. Forma wideo jest dowolna. Wszyscy liczą na kreatywność młodego pokolenia.

Link do opublikowanego filmiku należy wysłać na adres [email protected] do 30 marca 2022 roku. 

Ważne, aby pamiętać, że razem z linkiem należy wysłać stosowne oświadczenie do pobrania na stronie internetowej komendy jaworskiej. Tam można również znaleźć szczegóły konkursu. W razie niejasności wystarczy zadzwonić do asp.szt. Grzegorza Januszka pon numer tel. 47 874 52 63.

Autorzy najciekawszych filmików otrzymają ciekawe nagrody rzeczowe, takie jak słuchawki, głośniki czy powerbanki oraz dyplomy. Nagrodzone prace zostaną wykorzystane jako materiały edukacyjne, prezentowane podczas różnego rodzaju szkoleń, a także na stronach internetowych Policji oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nagrody zostaną wręczone poprzez szkoły. 

Ciekawe na co wpadną najmłodsi i z jaką wrażliwością podejdą do tematu.