Miła niespodzianka spotkała 56-letniego jaworzanina, któremu dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze pomógł odzyskać złotą biżuterię. Mężczyzna nie wiedział nawet, że ją utracił. 

W ubiegłym tygodniu do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zgłosiła się farmaceutka jednej z aptek usytuowanych w centrum miasta. Kobieta poinformowała, że mężczyzna w średnim wieku przyniósł leki do utylizacji. Okazało się, że w jednym z opakowań znajduje się złota biżuteria. 

Uczciwość aptekarki zasługuje na ogromną pochwałę. Mimo, że kobieta nie znała personaliów mężczyzny zgłosiła incydent na policję oraz poprosiła o pomoc w poszukiwaniu poszkodowanego. Mundurowi przejrzeli monitoring, na podstawie którego ustalili wizerunek właściciela zguby, lecz nie udało im się ustalić tożsamości mężczyzny. Jedynym punktem zaczepienia była charakterystyczna kurtka, jaką miał on tego dnia na sobie.

8 grudnia 2021 roku, w godzinach przedpołudniowych, dzielnicowy jaworskiej jednostki st.sierż. Damian Skowron podczas wykonywania standardowych patroli w swoim rejonie, napotkał szukanego mężczyznę. Rozpoznał go dzięki charakterystycznej kurtce. 56-letni jaworzanin potwierdził, że jakiś czas temu oddał w aptece leki do utylizacji należące do jego zmarłego ojca. Mężczyzna wiedział, że ojciec posiadał złotą biżuterię, jednak nie mógł jej znaleźć, gdyż nie znał miejsca jej przechowywania.

Dzielnicowy wraz z mieszkańcem Jawora udali się do apteki, gdzie mężczyznę rozpoznała farmaceutka, która przyjmowała od niego leki. Kobieta nie oddała biżuterii do Biura Rzeczy Znalezionych, ponieważ miała nadzieję, że mężczyzna przyjdzie może jeszcze do apteki. 56-latek ogromnie cieszył się z odnalezienia biżuterii po zmarłym ojcu. Jest pełen podziwu dla uczciwości farmaceutki oraz głębokiego zaangażowania policjanta.

Dzięki sprawnym działaniom st.sierż. Damiana Skowrona wartościowa rodzinna pamiątka wróciła do prawowitego właściciela.