Z ogromną satysfakcją Burmistrz Jawora, Emilian BERA, obserwuje dynamicznie rozwijającą się gospodarkę swojego miasta. Jawor, perła Dolnego Śląska, znany jako stolica chleba i piernika, przyciąga jak magnes globalnych inwestorów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jeden z czołowych producentów kawy na świecie – Jacobs Douwe Egberts – postanowił zainwestować w naszym kraju. Dodatkowo, polski rząd zdecydował się wesprzeć przedsięwzięcie grantem.

Jedna z największych na świecie korporacji kawowych, Jacobs Douwe Egberts, podjęła strategiczną decyzję o lokowaniu swojej inwestycji w Jaworze, położonym w województwie dolnośląskim. Konkretnie mowa o zakupie przez spółkę Jacobs Douwe Egberts OPS PL działki o powierzchni 19,5 ha znajdującej się w podstrefie Jawor w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest Park” (WSSE). Tam planuje uruchomić produkcję w nowo wybudowanej fabryce kawy.

W grudniu 2022 roku, podczas oficjalnego ogłoszenia inwestycji, firma deklarowała początkowo przeznaczenie na jej realizację kwoty 280 milionów złotych. Jednak najnowsze informacje wskazują, że rzeczywiste koszty przedsięwzięcia są o wiele wyższe. Jak się okazuje, inwestycja będzie kosztować ponad 600 milionów złotych!