Jaworscy kryminalni znaleźli i skonfiskowali narkotyki. Znaleźli je u 39-latka, który w wynajmowanym pokoju posiadał dwie doniczki, z hodowanymi,  prawdopodobnie, konopiami indyjskimi. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego jaworskiej komendy prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu znajduje się nielegalna plantacja konopi indyjskich.

Policjanci udali się pod ustalony adres, aby zweryfikować, czy informacja ta faktycznie polega na prawdzie. Podczas przeszukiwania mieszkania, w jednym z pomieszczeń, które wynajmował 39-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, kryminalni znaleźli dwie stojące na parapecie okiennym doniczki z roślinami o wysokości około 43 cm, które wyglądem przypominały krzewy konopi indyjskich. 

Rośliny zostały wstępnie zabezpieczone i wysłane do dalszych badań laboratoryjnych. Jeżeli analizy wykażą, że sadzonki to marihuana, wówczas 39-latek usłyszy zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Grozić mu może kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.