Aleksander Śliwka, grający na pozycji przyjmującego w zespole Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz w składzie narodowej drużyny siatkówki, zdecydował się na krótką wizytę w rodzinnych stronach. Rodzinne miasto Jawor, leżące w województwie dolnośląskim, odwiedził pomiędzy udziałem w eliminacjach do igrzysk olimpijskich w Paryżu, które odbyły się w Chinach, a startem nowego sezonu ligowego.

Celem wizyty był spotkanie z młodymi uczniami ze szkół podstawowych z Jawora. Trafienie do tych samych sal lekcyjnych, po których kiedyś sam chodził, oraz obserwacja radości i zaangażowania dzieci sprawiły, że Aleksander zdał sobie sprawę z ogromnej roli inspiracji, jaką może stanowić dla nich jako profesjonalny sportowiec. Potwierdził to na swoim profilu na Facebooku, gdzie napisał: „Oni są jednym z powodów, aby nigdy się nie zatrzymywać!”.

Podczas tej wyjątkowej wizyty, Śliwka wyraził swoje podziękowanie dla Burmistrza Miasta Jawora oraz dla Szkoły Podstawowej nr 2 za organizację spotkania. Dziękował także swojemu pierwszemu klubowi siatkarskiemu JKS Spartakus Jawor za wsparcie i ciepłe słowa. Dzieci obdarowały go dziesiątkami rysunków z jego wizerunkiem, co bez wątpienia sprawiło mu wiele radości. Zakończył swoją wizytę obiecując: „Do zobaczenia!”.