W niewielkiej miejscowości Goczałkowo, w kościele parafialnym, odbyła się uroczystość pod nazwą Plejada Świętych. Było to już trzecie spotkanie tego typu zorganizowane przez katechetkę Ewę Miałkowską. Wydarzenie to miało miejsce w niedzielę, 29 października.

Młodzież z miejscowej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, a także dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych, miały możliwość przenieść się w czasie i przemienić w postacie świętych oraz błogosławionych. Celem tego była prezentacja drogi tych osób do osiągnięcia świętości.

Podczas tej niecodziennej lekcji historii, młodzież przedstawiła takie postacie jak: św. Jan Paweł II, św. Jakub, św. Paweł, św. Stanisław Kostka, św. Kazimierz, św. Ojciec Pio, św. Rita, św. Barbara, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Weronika, św. Faustyna oraz błogosławieni Franciszek i Carlo Acutis. Rola aniołów również została uwzględniona w tym przedstawieniu.

Po zakończonym występie, wszyscy uczestnicy zaśpiewali razem piosenkę pt. „Taki duży, taki mały może świętym być”. Za ich starania i zaangażowanie zostali nagrodzeni gromkimi brawami od zebranych, a także otrzymali upominki w postaci dyplomów oraz słodyczy. Proboszcz parafii wyraził swoje podziękowania dla katechetki Ewy Miałkowskiej za przygotowanie programu, a także dla uczniów za ich udział. Słowa wdzięczności skierował również do rodziców, za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci.