Komenda Policji w Jaworze wydała ostrzeżenie dotyczące wzrostu liczby oszustw z użyciem systemu BLIK, po tym jak kolejna ofiara straciła znaczną sumę pieniędzy. W najnowszym incydencie 54-letnia mieszkanka Jawora została pozbawiona 20 tysięcy złotych przez oszusta, który podawał się za pracownika instytucji bankowej i wyłudził od niej cenne kody BLIK.

Z oszukańczym schematem, który polega na wyłudzaniu kodów BLIK, coraz częściej muszą mierzyć się przestępcy. Zgłosiła to do jaworskiej Komendy Policji kobieta z powiatu jaworskiego, która padła ich najnowszą ofiarą. Oszust, podszywając się pod bankowego doradcę, wprowadził kobietę w błąd informując o próbie nieautoryzowanego zaciągnięcia kredytu na jej rachunku bankowym.

Pod pretekstem konieczności zabezpieczenia środków finansowych na jej koncie, oszust poprosił o kody BLIK tłumacząc, że posłużą one do weryfikacji jej tożsamości. Kobieta, ufając nieznajomemu, bez wahania podała mu siedem różnych kodów. To umożliwiło oszustowi wyprowadzenie z jej konta ogromnej sumy 20 tysięcy złotych.