Dnia 1 marca, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kostrzy mieli okazję zgłębić tajniki życia i działalności św. Dawida, który jest patronem narodu walijskiego. Była to część druga szkolnego projektu o nazwie „Chodźcie z nami świętować z patronami”, mającego na celu pogłębienie wiedzy o świętych patronach różnych krajów.

Od wczesnych godzin porannych, szkoła w Kostrzy przywitała swoich uczniów dekoracjami oddającymi ducha Walii i jej patrona. Wnętrza szkoły ozdobiły przedstawienia postaci św. Dawida, symboli narodowych tego kraju oraz elementy charakterystyczne dla jego tradycji i obyczajów. Po korytarzach unosił się zapach żonkili, które są jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Walii.

Poprzez specjalnie przygotowany film i prezentację na temat Walii, uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się więcej nie tylko o jej patronie, ale także o samej kulturze tego kraju. W trakcie seansu mogli skosztować tradycyjnych walijskich ciasteczek, a podczas dłuższej przerwy czekała na nich zupa z pora. Młodsi uczniowie zaangażowali się w tworzenie z papieru walijskich symboli narodowych.

Całość wydarzenia dostarczyła uczestnikom nie tylko wiedzy, ale również wiele radości i pozytywnych emocji. Dzień ten był również doskonałą okazją do nieformalnego kontaktu z językiem angielskim. Bez wątpienia, te niecodzienne lekcje na długo zapadną w pamięć uczniom.