W dniu dzisiejszym, tj. 6 stycznia 2024 roku, o godzinie 3:00 w nocy, straż pożarna z Jawora dostała zgłoszenie dotyczące palącej się altany na obszarze ogródków działkowych, które mieściły się przy ulicy Sikorskiego w tym samym mieście.

Po dotarciu jednostek ratowniczo-gaśniczych na miejsce zdarzenia, ustalono, że płomienie obejmują przybudówkę przylegającą do jednej ze ścian altany. Lokalizacja pożaru cechowała się gęstym zadymieniem i zauważalne było, że ogień zaczyna atakować konstrukcję dachu oraz wnętrze budynku. Poza tym, pojawiły się wątpliwości, czy wewnątrz palącej się altany mogą być obecne jakiekolwiek osoby.

Strażacy podjęli decyzję o natychmiastowym rozłożeniu węży pożarniczych i rozpoczęciu akcji gaszenia płomieni. Dodatkowo, równocześnie z tymi działaniami, strażacy wyposażeni w aparaty oddechowe marki Scott przystąpili do przeszukiwania wnętrza altany. Na szczęście, okazało się, że w środku nie ma żadnych osób. Pożar udało się szybko opanować, co przyczyniło się do uratowania altany przed całkowitym zniszczeniem.