Asp. sztab. Ewa Kluczyńska, która pełni rolę oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, przekazała informacje na temat zajścia, do którego doszło 5 grudnia. Około godziny 15:30, doszło do incydentu, podczas którego 26-letni mężczyzna podszedł do swojego znajomego, który przebywał w parku i zażądał od niego zwrotu długu. Niespodziewanie nagabywany czterdziestolatek nie zrozumiał sytuacji i odmówił wydania jakichkolwiek pieniędzy, co spowodowało wzrost frustracji u młodszego z mężczyzn.

Zirytowany 26-latek, bez cienia litości, przewrócił swojego starszego kolegę na ziemię i zaczął uderzać go w głowę pięściami. Jego agresja jednak nie zakończyła się na tym etapie. Wyjął z kieszeni swojej kurtki nóż i grożąc jego użyciem zażądał od pokrzywdzonego telefonu komórkowego.

Przerażony czterdziestolatek, obawiając się o swoje życie i zdrowie, postanowił przekazać napastnikowi telefon marki Motorola, którego wartość wynosiła 550 zł. Po otrzymaniu łupu, sprawca niezwłocznie opuścił miejsce zdarzenia. Pokrzywdzony natomiast sam udał się do jaworskiej komendy, by zgłosić całe zajście – relacjonuje asp. sztab. Ewa Kluczyńska.

Wszystkie siły policyjne skierowane zostały na zatrzymanie sprawcy tego brutalnego napadu. Już następnego dnia rano, 26-latek został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania przez funkcjonariuszy wydziału. W ciągu dwóch dni od zdarzenia, mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w formie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.