W ostatnią sobotę, w hali sportowej OSiR w Legnicy odbył się Lion Karate Open, czyli XXXI Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate Sportowym pod patronatem Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego.

Podczas tegorocznej edycji Lion Karate Open w Legnicy startowało 129 zawodników z 9 klubów karate z Polski i Czech.  Od 09.50, aż do 15.15. obyło się 270 konkurencji między osobami i 17 drużynowych.Trzema zespołami sędziowskimi w ilości 12 polskich i 3 czeskich sędziów kierował sędzia główny – Krzysztof Buczkowski z Lublina.

Uroczystego otwarcia LION KARATE OPEN 2022, a także późniejszego wręczenia nagród dla uczestników turnieju, dokonał wiceprezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak.

Najlepszym klubem podczas tegorocznych zawodów okazał się Klub Karate TEAM ATFFIS z Ostrawy, a na drugim miejscu uplasował się SHINDO z Cieszyna. Trzecie miejsce należało do TKKF z Gostynia.

Najlepszą zawodniczką została Olejníková Lucie z TEAM ATFFIS z Ostrawy. Natomiast najlepszym zawodnikiem – Kandalík Kryštof, również z TEAM ATFFIS z Ostrawy.

Najlepszą zawodniczką KKS TORA została Aleksandra Stolarczyk, a najlepszym zawodnikiem – Franciszek Nykiel. W punktacji medalowej KKS TORA zajęła 4 miejsce.

Organizatorzy złożyli serdecznie podziękowania dla Krzysztofa Kułacza, Mirosława Jasińskiego i Maksa Pietrzyka za pomoc w logistyce turnieju. Warto dodać, że transport osprzętu zapewniła firma Serwis Samochodowy Zbigniew Wijacki. Ponadto należą się podziękowania za wsparcie finansowe LION KARATE OPEN – XXXI Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate Sportowym dla: Międzynarodowy Transport Towarowy Daniel Berezowski, Advanced Automatic Lubrication Systems S.A. o/Kunice, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Firma AUTO REKIN Legnica, Koleje Dolnośląskie i Firma INS -LAN Grzegorz Gerschman Legnica.

Dla wszystkich zawodników serdeczne gratulacje!