W jednym z miejsc publicznych w Jaworze, policja zlokalizowała trzy maszyny do gier hazardowych, które działały bez odpowiedniego pozwolenia. Te nielegalne urządzenia były warte około 36 tysięcy złotych, jednak szacunkowe straty dla Skarbu Państwa wynoszą aż 300 tysięcy złotych z powodu niespłaconego podatku.

Funkcjonariusze policji z komendy w Jaworze dowiedzieli się, że w jednym z lokali na terenie miasta są prowadzone gry hazardowe na automatach bez wymaganego zezwolenia. Po przeprowadzeniu kontroli w budynku, ich przypuszczenia okazały się prawdziwe. Wnętrze lokalu kryło trzy maszyny do gier, które następnie zostały zabezpieczone przez mundurowych.

Początkowe oszacowanie wartości tych automatów wyniosło łącznie 36 tysięcy złotych. Niemniej jednak, to Skarb Państwa poniósł największe straty – rzędu 300 tysięcy złotych – spowodowane brakiem opłacenia podatku od tych maszyn. Gry oferowane na odkrytych maszynach miały losowy charakter i były prowadzone w celach zarobkowych. Aby móc legalnie prowadzić taką działalność, wymagane jest specjalne zezwolenie.