Jeśli zajmujesz się projektowaniem czy architekturą to idealna propozycja dla ciebie. Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprasza do stworzenia koncepcji przestrzenno-architektonicznej placów przy bramie głównej fabryki silników i baterii w Jaworze.

Konkurs adresowany jest przede wszystkim do studentów architektury, architektury krajobrazu i  gospodarki przestrzennej, ale także kierunków pokrewnych. Zgłoszenia można przesyłać do 15 grudnia. Laureaci mogą się spodziewać nagród pieniężnych: za I miejsce 2 000 zł, II miejsce – 1 000 zł i III miejsce – 500 zł. Dodatkowo przewidziano nagrodę specjalną, czyli propozycję stażu w Dziale Projektowym Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Jak widać, konkurs oferuje nie lada wynagrodzenie, dlatego nie ma co się zastanawiać i jak najszybciej przygotowywać projekty. 

Ekologiczny Jawor

Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach strategii Ambition 2039. Firma Mercedes-Benz zobowiązała się, że w ciągu dwudziestu lat wyprodukuje nowe auta, których zakres emisji CO2 będzie jak najbardziej neutralny. 

Jednak to nie wszystko. W założeniach strategii można znaleźć określone cele dotyczące zakładów produkcyjnych Mercedes-Benz AG. Od 2022 roku na całym świecie firma ma prowadzić swoją działalność w sposób neutralny pod względem emisji CO2. To bardzo ważny i dobry krok w stronę lepszego jutra. 

Jak informuje Andreas Schenkel z CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland, fabryka w Jaworze jest pionierem w kwestii bardziej ekologicznej produkcji. Placówka ta spełnia wszystkie wytyczne Ambition 2039 od początku swojego istnienia. Stara się w pełni realizować zasadę „Przyjaźni dla środowiska, od produkcji do produktu”. W skład tych strategii wchodzi również organizacja przyjaznego, ekologicznego i sprzyjającego dobremu samopoczuciu, miejsca pracy. 

Wszystkim biorącym udział w konkursie życzymy powodzenia oraz wiele kreatywności w wykreślaniu projektu.