Wrzesień za pasem, ale to nie oznacza, że wakacje już się skończyły. Jawor przygotował jeszcze wiele atrakcji, które odbędą się w ostatnich dniach sierpnia 2021 roku. Są to nie tylko atrakcje dla najmłodszych, ale przede wszystkim dla tych starszych. Nie zabraknie koncertów, wystaw, spektakli, warsztatów oraz emocjonujących zawodów.

27 sierpnia (piątek)

O godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym odbędzie się wernisaż wystawy młodych artystów z jaworskiego Liceum.

28 sierpnia (sobota)

Rynek miejski od rana do wieczora będzie tętnił życiem. Już o 9.00 odbędzie się otwarcie Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Przez kolejne kilka godzin Teatr Avatar będzie przeprowadzał warsztaty teatralne oraz z bodypaintingu.

W ten dzień spektakle wezmą górę, ponieważ odbędzie się kilka występów, m.in. “Kurnik Kultury” wykonany przez Teatr Lalki w Trasie, “O Czerwonym Kapturku” w obsadzie Teatru Akademii Wyobraźni oraz “Cyrk Tarabumba” wystawiony przez Teatr Klinika Lalek.

Gdy tylko się ściemni, na rynku zabłysną widowiskowe światła, a właściwie ognie, podczas niezwykłego pokazu Fire Show. Dla dorosłych wystawione zostaną dwa spektakle: “Babski Comber, czyli biwakowe love” w wykonaniu Teatru Żelaznego oraz “Życie to teatr – teatr cieni” Domu Kultury w Subkowach.

Zupełnie inny klimat przybierze Ośrodek Wypoczynkowy “Jawornik”, w którym odbędzie się “Jaworiada na sportowo”, bicie rekordu w Jerusalema Dance, pokaz Laser Show oraz wiele muzycznych eventów. Na scenie wystąpią: Mirosław Deredas, który zaśpiewa piosenki Krzysztofa Krawczyka, DJ Kriss Key, MEZO oraz gwiazda klubowej muzyki Matush.

29 sierpnia (niedziela)

Fascynujące eventy znów zawitają w OW “Jawornik”. Tym razem dużo animacji na dla dzieci, wioska indiańska na plaży, zawody w grillowaniu (pod Patronatem Burmistrza Miasta Jawora oraz nagrody Landmann), koncert zespołu MSV oraz gwiazda wieczoru – Kabaret Smile.

30 sierpnia (poniedziałek)

Początek tygodnia minie w spokojnej i miłej atmosferze podczas wieczornego obserwowania nieba z Karolem Wójcickim.

Szczegółowy program można znaleźć na gminnej stronie Jawora.