Na Dolnym Śląsku, na odcinku ekspresowej drogi S3 łączącej Bolków z Lubawką, dostrzega się coraz większe zaawansowanie prac. Obecnie na tym odcinku przystąpiono do kolejnego etapu konstrukcji, mianowicie betonowania powierzchni tunelu TS-32, znajdującego się na trasie pomiędzy Gostkowem a Jaczkowem. Zastanawiające jest, kiedy planowane jest oficjalne otwarcie tego nowego fragmentu trasy S3.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – oddział we Wrocławiu, budowa drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Lubawki weszła w nowy etap. Prace koncentrują się teraz na betonowaniu nawierzchni tunelu TS-32 na odcinku łączącym Gostków z Jaczkowem. Tunel ten ma długość 320 metrów. Po zakończeniu etapu betonowania, następny krok to instalacja systemów i urządzeń w tunelu.

Prace budowlane nie zwalniają tempa także przy konstrukcji tunelu TS-26. Plan prac obejmuje montaż systemów wyposażenia oraz systemów bezpieczeństwa w tym tunelu, który będzie miał aż 2,3 km długości. Po ukończeniu stanie się on najdłuższym tunelem drogowym poza miastem w Polsce. Budowa tej przeprawy wymagała zużycia 385 ton materiałów wybuchowych, a zabezpieczenie nawierzchni pochłonęło ponad 77 tys. metrów sześciennych betonu.