Kiedy 4 września bieżącego roku uczniowie zakończyli swoją letnią przerwę i zaczęli ponownie uczęszczać do szkół, dla funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu rozpoczął się specjalny czas pełen dodatkowych obowiązków. Ich głównym zadaniem stało się pilnowanie bezpieczeństwa w rejonach szkolnych i stale przypominanie zarówno kierowcom, jak i najmłodszym uczniom, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego, szczególnie na przejściach dla pieszych.

Jak wyjaśnia podinspektor Piotr Galicki, szef strzegomskiego komisariatu, z nadejściem nowego roku szkolnego, policjanci skupiają się na uświadomieniu dzieci i młodzieży, że należy zachować szczególną ostrożność przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych. Podkreśla także, jak niebezpieczne może być korzystanie z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez pasy.

Dane statystyczne policyjne pokazują, że liczba wypadków i kolizji drogowych z udziałem dzieci i młodzieży rośnie w pierwszych dniach września, zwłaszcza w rejonach szkolnych. Właśnie dlatego wszelkie działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszych są niezwykle istotne.

Podinspektor Piotr Galicki apeluje również do kierowców o szczególną ostrożność i rozwagę, zwłaszcza podczas jazdy w pobliżu placówek oświatowych. Przypomina, że zachowanie dziecka może być nieprzewidywalne i może ono niespodziewanie wybiec na jezdnię.