Wójt gminy Paszowice Sebastian Oszczęda zaprasza na spędzenie pierwszego dnia Majówki w Myśliborzu – „sercu” Krainy Wygasłych Wulkanów. Przygotowano nie lada atrakcje.

W niedzielę, 1 maja, odbędzie się Myśliborska Majówka. Zaplanowano wiele atrakcji dla młodszych i starszych miłośników regionu. 

Od godziny 12.00 będzie można aktywnie spędzić czas w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra”, gdzie edukatorzy z Centrum i instruktorzy GOK w Paszowicach przygotowali ciekawe warsztaty. Będzie można nauczyć się malowania na szkle, sadzenia „lasu w słoiku”, zdobienia ptasich budek metodą decoupage oraz zrobić samemu wybuch wulkanu! Zajęcia potrwają do godziny 17.00.

Dla tych starszych, o godz. 13.00 przygotowano wycieczkę z przewodnikiem na wygasły wulkan, czyli Górę Rataj. Przy okazji będzie można obejrzeć pomnik przyrody – Małe Organy Myśliborskie. Przyroda Parku Krajobrazowego „Chełmy” jest naprawdę warta poznania, więc warto skorzystać z odwiedzenia lokalnego mini muzeum.  Agaty i inne minerały z Krainy Wygasłych Wulkanów zaprezentuje lokalny kolekcjoner Piotra Kaszuba. Ci, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej o regionie mogą udać się po informacje o lokalnych atrakcjach do stoiska Gminy Paszowice i Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów. Pracownicy stoiska postarają się udzielić wyczerpujących informacji na temat okolic.

Ilość zaplanowanych atrakcji zabier wiele energii, dlatego przygotowane zostanie domowe jedzenie, za które odpowiedzialne będą panie z KGW Pogwizdów. Warto zaznaczyć, że dla wszystkich uczestników – popcorn gratis!

Od 12.00 do 16.00 pobyt w Myśliborzu umilą występy zespołów ludowych Pogórzanie, Wiadrowianie i chór Albertówka.

Udanej zabawy w Myśliborzu!