Miejscowi detektywi z Jawora zapewniają sprawiedliwość, zatrzymując 24-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież puszki ze składkami na cele dobroczynne. Puszkę, która została ukradziona, znaleziono w jednym z supermarketów usytuowanych w Jaworze – informuje oficer prasowy KPP w Jaworze, asp.szt. Ewa Kluczyńska.

„Kradzione środki były zaplanowane do przekazania na potrzeby charytatywne. Włamywacz przyznał się do swojego czynu i okazał żal. Ten obywatel Jawora trafił do policyjnej celi. Teraz stanie w obliczu konsekwencji swojego czynu „- dodaje rzecznik prasowy KPP w Jaworze, asp.szt. Ewa Kluczyńska.

Pod koniec listopada oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze przyjął zgłoszenie o kradzieży puszki z datkami na cele dobroczynne ze sklepu spożywczego miejskiego. Niezidentyfikowany mężczyzna ukradł puszkę, która była umieszczona na ladzie sklepowej i która gromadziła datki na rzecz fundacji z Jawora, które miały być przeznaczone na leczenie chorego dziecka. W środku puszki było około tysiąca złotych w gotówce.

„Policjanci z Jawora natychmiast rozpoczęli działania i jeszcze tego samego dnia, kiedy otrzymali zgłoszenie o przestępstwie, zidentyfikowali i zatrzymali osobę odpowiedzialną za ten czyn” – informuje policjantka.